Rewolucja w Internecie

Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale nastąpiła rewolucyjna wręcz zmiana w podejściu do roli Internetu i jego użytkowników. Od 2004 roku web2.0 – tym terminem określa się nowopowstające serwisy i portale, które wyróżniają się tym, że egzystują i bazują na treściach, które wprowadzą tam internauci. To oni mają je tworzyć, wychodzą z cienia, nie są już biernymi użytkownikami sieci, mogą się w niej pokazać, swoje pasje, opinie i poglądy. To naprawdę wielka zmiana.

Często strony te gromadzą użytkowników o podobnych zainteresowaniach, którzy mają na nich konta, rejestrują się. Tworzone przez uczestników nie są moderowane, to sami użytkownicy wyznaczają normy i starają się kontrolować ich przestrzeganie.

Web 2.0 hołduje opinii, że najważniejszy jest internauta, a Internet to tylko narzędzie, dzięki któremu człowiek może przekazać dalej swoje myśli. To bardzo ważna zmiana, bo Internet jest coraz powszechniejszy i dobrze, że są nowe możliwości jego wykorzystania. Śmiało można powiedzieć, że jest to krok rewolucyjny, także dla samej ludzkości. Żadne medium bowiem nie daje takich możliwości jak właśnie Internet.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*